بیمارستان میلاد

دپارتمان بیماران بین المللی ( IPD )

واحد بیماران بین الملل

دپارتمان بیماران بین المللی ( IPD ) بیمارستان تخصصی میلاد اصفهان، از پزشکان مجرب و کارشناسان متخصص مسلط به زبان های بین المللی از جمله انگلیسی، آلمانی، عربی، تركی و تشکیل شده است که به صورت شبانه روزی بستر ارائه خدمات در زمینه تشخیصی و درمانی به بیماران ویژه و بین المللی (قبل از ورود آنها به كشور و تا زمان ترخيص آنان از بيمارستان) را تسهيل مي نمايد.

بیمار بین الملل: فردی ویژه با هویت خارجی که جهت دریافت خدمات تشخیصی و درمانی به بیمارستان مراجعه کرده است.

توریسم درمانی یا گردشگري سلامت: گردشگری سلامت سفری است که با هدف درمان به کشور دیگری انجام می شود بعبارت دیگر، به مسافرت افراد از محل دائم زندگی خود جهت حفظ، بهبود یا حصول مجدد سلامت جسمی و ذهنی به مدتی بیش از ٢٤ ساعت و کمتر از یک سال را گردشگری سلامت گویند. راهکاری که در سایر کشورهای موفق در زمینه گردشگری سلامت اندیشیده شده است، ایجاد و راه اندازی دپارتمان پذیرش بیماران بین الملل (IPD) در بیمارستان است که به عنوان یک راهکار مناسب در سطح بین المللی مورد پذیرش و تایید قرار گرفته است.

  از دلایل این نوع گردشگری، عدم وجود شیوه های درمانی مشابه ، هزینه های بالا و عدم وجود تکنولوژی های پیشرفته درمانی در کشور مبدا می باشد ، از سویی دیگر با توجه به تعرفه های پزشکی مناسب در ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه و ارائه خدمات پزشکی و پرستاری با کیفیت بین المللی تعداد زیادی بیماران ، تمایل دارند تا برای دریافت خدمات درمانی به ایران سفر نمایند و این امر خود سبب گردیده تا یکی از قطب های گردشگری سلامت در منطقه، کشور عزیزمان باشد.

در این راستا بیمارستان میلاد اصفهان با توجه به ظرفیت های بالقوه و بالفعل، دستاوردهای موفق بین المللی و پیشتازی که در عرصه مدیریت نوین خدمات سلامت دارد، توانسته است در ارزیابی دواری وزارت بهداشت عنوان درجه یک را دریافت نماید و با ارائه خدمات پزشکی نوین در سطح بین المللی با رعایت معیارها و استاندارد های بیمارستانی در جهت توسعه و ارتقاء کیفی خدمات پزشکی گام بردارد.

پزشك بیماران بین الملل : آقای دكتر امامی

  • ويزيت بيمار در ساعت اول بستری
  • هماهنگي با پزشك معالج و گرفتن دستورات اوليه
  • هماهنگي با سرپرستار بخش و دفتر پرستاري جهت انجام اقدامات پاراكلينيك و مشاوره هاي بيمار در سريع ترين زمان
  • ويزيت روزانه بيمار
  • هماهنگی با مسئول سامانه الكترونيك و سايت جهت آماده كردن پرونده الكترونيك
  • همكاري با پزشك معالج جهت آماده كردن خلاصه پرونده و مدارك بيمار به زبان انگليسي
  • پيگيري موارد اورژانسي كه ممكن است در طي 24 ساعت براي بيمار اتفاق بيافتد
  • ارائه اطلاعات كافي به بيمار در مورد نحوه شكايت

كارشناسان بیماران بین الملل:

كارشناس بیماران بین الملل فردی است كه در واحد بیماران بین الملل استقرار داشته و بعنوان رابط بین بیمار با پزشكان و تیم درمانی مسئولیت پیگیری كلیه خدمات ارائه شده به بیمار در بیمارستان را به عهده دارد. اﺳﺘﻘﺒﺎل از ﺑﯿﻤﺎر ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻞ ﻫﻨﮕﺎم ورود و هماهنگی با پذیرش جهت بستری بیمار، ارتباط اولیه با بیمار و پزشک IPD جهت ویزیت اول، تعیین پزشک پذیرش دهنده، ﮐﻤﮏ در ﺗﺮﺟﻤﻪ و ارﺗﺒﺎط ﺑﯿﻤﺎر ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻞ ﺑﺎ ﮐﺎدر ﭘﺰﺷﮑﯽ  و ﭘﺮﺳﺘﺎری در ﺣﯿﻦ ﺑﺴﺘﺮی ﺑﯿﻤﺎر ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻞ، هماهنگی با واحد ترخیص جهت برآورد هزینه درمان، هماهنگی با شرکت تسهیلگر، هماهنگی با واحد تکریم جهت چگونگی استقبال از بیمار و همراهیان وی، هماهنگی با گروه جهت پیگیری بیماران و سایرتمهیدات لازم برای آن ها و همچنین می باشد. کارشناسانِ واحد IPD جهت ارائه سریع تر و باکیفیت تر خدمات به بیماران پذیرش شده، قادر به ارائه خدمات در خارج از نوبت بندی معمول نیز می باشند و در تمامي مدت كه بيمار در بيمارستان بستري مي باشد، جهت اطمينان از رضايتمندي وي از خدمات ارائه شده به طور روزانه به بيمار مراجعه مي نمايد. چنانچه بيمار مشكلي ذكر نمايد، از طريق واحدIPD  پيگيري شده و مشكل مرتفع مي گردد.

نحوه پذیرش بیماران خارجی بین الملل:
به منظور سرعت و عملکرد پذیرش بیماران، واحد بین الملل، کلیه خدمات مربوط به پذیرش، از ابتدای ورود به بیمارستان تا انتهای ترخیص همراه و همگام با بیماران بین الملل انجام می شود و راهنمایی های لازم جهت درمان با مشورت پزشک و بیمار ارائه می گردد. خواه بيمار بدون هماهنگي و به طور مستقيم به بيمارستان مراجعه کرده باشد و یا از طریق هماهنگي قبلي شركت هاي تسهيل گر، با كارشناسان IPD خدمات تشخيصي و درمانی، جهت ايشان انجام گردد.

مدارك مورد نيازجهت پذيرش بيماران خارجي:

 به همراه داشتن پاسپورت بیمار جهت انجام پذیرش و شناسایی وی.

به همراه داشتن گزارشات رادیولوژی، سونوگرافی، سی تی اسکن ، ام آر آی و آزمایشات قبلی، جهت ارائه به پزشک معالج

با استفاده از راههاي ارتباطي زير:

شماره فكس بيمارستان  +98-31-35130
ايميل بيمارستان  info@imsh.ir

 امكان مشاوره حضوري و مجازي با پزشك واحد بيماران بين الملل

 امكان برقراري ارتباط با پزشك IPD بعد از ترخيص


خدمات IPD :

اهم فعالیت‌های دپارتمان بیماران بین‌الملل

مشاوره با پزشك واحد بيماران بين‌الملل
اعلام آخرين تكنولوژي‌هاي پزشكي و درماني به بيمار
امكان برقراري ارتباط و دریافت پرونده قبل از مراجعه حضوري
اتاق‌های اختصاصی/VIPدسترسی به مترجم
دسترسي به اينترنت پرسرعت
سفارش غذاي خارج از منو و امکان سرو غذاهای بین المللی 
حمل و نقل مطمئن داخل شهري و فرودگاهي
دسترسي به صرافي مطمئن
هماهنگی با هتل با امکان دسترسی آسان به بیمارستان
ارائه خلاصه پرونده پزشكي و صورتحساب بيمار به زبان انگليسي در زمان ترخيص
حضور پرستاران و كارمندان مسلط به زبان انگلیسی
امکان ارتباط با پزشک بعد از ترخیص و پایش دوران نقاهت

خدمات مالی بیماران:

در مراجعه به بيمارستان میلاد توجه داشته باشيد كه هزينه ها بسيار پايين تر از درمان های مشابه در كشورهاي توسعه يافته است. پزشكان متخصص و فوق تخصص در كليه زمينه های درمانی، با استفاده از تجهيزات به روز دنيا درماني مشابه با كشورهاي اروپايي و آمريكايي ارائه مي دهند. هزينه اين خدمات در ايران به ميزان قابل توجهي پايين تر از اروپا و آمريكا است. به منظور اطلاع از هزينه ها مي توانيد قبل از مراجعه به بيمارستان میلاد، هزينه تقريبي معالجه را از كارشناس بيماران بين الملل (IPD) بپرسيد. كارشناس اين بخش پس از مشورت با بخش مالي بيماران بين الملل، هزينه تقريبي درمان و اقامت را به شما اعلام خواهد كرد.ارائه صورتحساب به زبان انگليسي به همراهMedical Report  در زمان ترخيص، سبب ايجاد اطمينان خاطر در بيماران جهت ادامه درمان در اين مركز و يا مراكز درماني ديگر گرديده است.

علاوه بر بالاترین سطح خدمات درمانی، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی ایران، بیماران خارجی را برای داشتن یک دوره نقاهت آرام در ایران تشویق می‌کند. استان اصفهان  به عنوان بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ ایران، نمونه‌های جذابی از این دیدنی‌ها را در دل خود جای داده است.  بیمارستان میلاد اصفهان پذیرای ارائه خدمت به بیماران از کشورهای مختلف جهان از جمله ایالات متحده امریکا و کشور های قاره سبز بوده است.

آدرس و موقعيت بيمارستان:

بیمارستان میلاد در منطقه 13 اصفهان و در شهرک ولیعصر قرار دارد؛ این بیمارستان با توجه به نقاط تلاقی چند بزرگراه و شریان اصلی اصفهان از موقعیت خوبی به جهت دسترسی و ترافیکی قرار دارد شما می توانید از طریق بزرگراه های اقارب پرست و شهید میثمی به بیمارستان دسترسی داشته باشید.

همچنین کسانی که از طریق هوایی به اصفهان سفر می کنند نیز می توانند از فرودگاه اصفهان مسیرشان را به سمت آزاد راه شرقی اصفهان انتخاب کرده سپس با ورود به اتوبان اقارب پرست در انتهای خیابان شهید بخشی به بیمارستان میلاد برسند.

آدرس : اصفهان ، چهارراه سهروردی (سه راه سیمین)، خیابان جانبازان (شهرک ولیعصر) ، انتهای خیابان شهید بخشی می باشد.

مسير هاي دسترسي داخل شهري به بيمارستان و بالعكس:
خط اتوبوسراني تند رو (BRT ) منتهی به شفق
خطوط تاكسي راني در مسير هاي فوق الذكر و ساير مسيرها
تاكسي سرويس هاي مستقر در درب اصلي بيمارستان
استفاده از تاكسي هاي اينترنتي (اسنپ ، تپسی)

دسترسي به نزديكترين هتل ها:

هتل آسمانخیابان مطهری، روبه روی پل فلزی
هتل میناس : خیابان حکیم نظامی - کوی سنگتراش‌ها - کوچه شماره 22
هتل عباسیچهار باغ عباسی، خیابان آمادگاه
هتل پارسیان کوثر : بلوارملت، رو به روی سی و سه پل

 فرودگاه :

فرودگاه بين المللي اصفهان

پزشکان این بخش: